خرید فرش ماشینی

فرش ماشینی

خرید فرش ماشینی


علاوه بر مشخصات ظاهری فرش ماشینی، نکات فنی بسیاری وجود دارند که می‌توانند در انتخاب یا عدم انتخاب یک نوع یا اندازه‌ی فرش موثر باشند. بنابراین پیش از تصمیم به خرید هر نوع فرش ماشینی به نکات زیر توجه فرمایید.


نکات مهم در خرید فرش ماشینی

در ادامه برخی نکات مهم که در خرید فرش ماشینی می‌بایست به آن‌ها توجه کافی شود را مشاهده می‌کنید. در برخی بخش‌ها مانند بخش «ابعاد فرش ماشینی» پیوندهایی به صفحات دیگر که اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند درج شده است که می‌تواند در انتخاب صحیح فرش ماشینی مناسب یاری رسان شما باشند.


اندازه‌گیری

پیش از مراجعه برای خرید فرش ماشینی، نخستین گام در اختیار داشتن اندازه‌های دقیق فضای منزل است. می‌توانید از یک برگه کاغذ استفاده کنید و نقشه‌ی تقریبی فضای خالی کف منزل را روی آن ترسیم کنید. یادداشت کردن متراژ جهت‌های مختلف روی کاغذ و یادداشت کردن محل ستون‌های احتمالی یا لوازم منزل مانند مبلمان که قرار است در همین فضا قرار بگیرند، در هنگام خرید فرش ماشینی یاری‌رسان خواهد بود.
برای انتخاب فرش در ابعاد مناسب از نمایندگان قالی کاشان کمک بگیرید. برخی از نقشه‌ها در ابعاد مختلف وجود دارند و برخی از نقشه‌ها در اندازه‌های محدودتری وجود دارند.
تجربیات نمایندگان فروش قالی کاشان می‌توانند شما را در انتخاب ابعاد مناسب برای فضای موجود یاری دهند.


محیط

برخی محیط‌ها ممکن است شرایط خاصی داشته باشند و تمامی جنس‌های فرش برای آن محیط مناسب نباشند. برای مثال محیط‌هایی با رطوبت بالا یا محیط‌هایی که رفت و آمد در آن با کفش صورت می‌گیرد یا محیط‌هایی که نور خورشید به صورت مستمر در حال تابش است، فرش‌هایی با الیاف مناسب نیاز دارند. بنابراین در مورد محلی که می‌خواهید فرش را در آن پهن کنید اطلاعات کافی داشته باشید و با ارائه‌ی این اطلاعات به نمایندگان فروش قالی کاشان، از آنان برای انتخاب فرشی با جنس مناسب کمک بگیرید.


جهت خرید فرش ماشینی از کارخانه با شماره ۰۹۱۲۹۳۳۷۷۹۷ تماس بگیرید.

 

عرضه مستقیم فرش از کارخانه – ارسال رایگان به سراسر کشور – پرداخت وجه درب منزل – ضمانت ۳۶ ماهه شرکت فرش ارشد


عمر فرش ماشینی

فرش ماشینی با الیاف مختلفی تولید و ارائه می‌شوند. هر نوع نخ بسته به نوع الیاف آن می‌تواند در عمر فرش موثر باشد. بنابراین خوب است پیش از خرید فرش ماشینی، تصمیم گیری جهت مدت زمانی که می‌خواهید از فرش استفاده کنید را به انجام برسانید.
به طور کلی فرش‌هایی با جنس اکریلیک و پشم عمر زیادی دارند و فرش‌های با جنس پلی‌استر و پلی‌پروپیلن عمر کوتاه‌تر و قیمت کمتری نیز دارند.


رنگ زمینه‌ی فرش

با گذشت زمان، سلیقه‌ی عمومی در انتخاب رنگی خاص برای دکوراسیون یا کفپوش تغییر می‌کند. این تغییر سلیقه گاهی ممکن است با اشکال‌هایی همراه باشد. به عبارت دیگر گاهی ممکن است فرش‌هایی با زمینه‌های روشن مورد پسند عام قرار بگیرند ولی این رنگ برای برخی مصارف به ویژه خانواده‌هایی با رفت و آمد زیاد یا خانواده‌هایی با فرزند کوچک مناسب نباشد. انتخاب فرشی با رنگ زمینه‌ی مناسب یا با نقشه‌ای پر تراکم یا کم تراکم گزینه‌ی دیگری است که می‌بایست در موردش تصمیم‌گیری کنید.
از طرف دیگر فرش‌هایی با زمینه‌ی تیره ممکن است گرد و خاک و پرزهای ایجاد شده را بیشتر نمایان می‌کنند و نیاز به جارو کردن آن‌ها نیز بیشتر است.


 خرید فرش از کارخانه


طرح فرش ماشینی

فرش‌های ماشینی علاوه بر طرح‌های سنتی در طرح‌های مدرن نیز تولید و عرضه می‌شوند. انتخاب فرشی با طرح سنتی یا مدرن گام نخست است. چنانچه قصد خرید فرشی با طرح سنتی و شبیه فرش دستباف را داشته باشید گزینه‌های متنوعی در پیش روی شما قرار خواهند گرفت. برای مثال فرش‌های بدون ترنج( گل بزرگ در مرکز قالی ) سبب بزرگتر جلوه دادن فضا خواهند شد. فرش‌هایی با نقشه‌ی پرتراکم در طرف دیگر فضا را کوچکتر نشان خواهند داد

اگر قصد خرید فرش با نقشه مدرن را داشته باشید، طرح‌ها و رنگ‌های بسیار متنوعی پیش روی شما خواهند بود. از طرح‌های هنری و با رنگ‌های شاد گرفته تا طرح‌های ساده و هندسی.


جنس فرش ماشینی

فرش‌های ماشینی با جنس‌های متنوعی تولید می‌شوند که هر یک ویژگی‌های خاصی دارند. برای مثال برخی از جنس‌های فرش ممکن است اندکی پرز ایجاد کنند که ممکن است برای بیماران تنفسی مناسب نباشد. ممکن است بخواهید از فرش ماشینی با جنس پشم استفاده کنید. این جنس شباهت زیادی به فرش دستباف دارد ولی قیمت آن به نسبت سایر جنس‌های موجود اندکی بیشتر است. جنس پلی‌پروپیلن اگرچه قیمت کمتری دارد ولی عمر و دوام آن نیز کمتر است و برای محل‌هایی مانند آشپزخانه یا محل‌های پر رفت و آمد مناسب است.


پرزدهی فرش

انواع الیاف بسته به نوع، کیفیت و پردازش‌های صورت‌گرفته روی آن مانند هیت‌ست کردن در پرزدهی موثر هستند. الیاف BCF( بی سی اف ) به دلیل پیوسته بودن، مناسب‌ترین فرش‌ها برای استفاده‌هایی هستند که عدم پرزدهی از اهمیت زیادی برخوردار است. در انواع الیافی که پرزدهی دارند، کیفیت و طول الیاف عامل مهم دیگر است. طول الیاف هر چه بیشتر باشد، نخ تولید‌شده استحکام و کیفیت بیشتری خواهد داشت و در نتیجه پرزدهی و کیفیت فرش ماشینی نیز تحت تاثیر مستقیم قرار خواهد گرفت.


کیفیت فرش ماشینی

فرش‌های ماشینی هرچند با جنس یکسان، کیفیت متفاوتی دارند. برای مثال فرش‌هایی با جنس اکریلیک که در کشورمان متداول هستند، از الیافی با طول متفاوت با قیمت‌های متفاوت تولید می‌شوند. هر چه طول الیاف اکریلیک بیشتر باشد، مقدار پرزدهی این نوع جنس کمتر می‌شود. الیاف ارزان‌قیمت و کوتاه اکریلیک گزینه‌ی مناسبی برای تولید فرش ماشینی نیستند. حتی در جنس‌هایی ظاهرا مشابه، فرآیند با کیفیت متفاوت در مرحله‌ی پرداخت می‌تواند کیفیت فرش را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین سعی کنید پیش از خرید فرش ماشینی با پرس و جو، تولید کنندگان معتبر را شناسایی کنید.


نرمی فرش – تراکم، شانه

هر چه تراکم و شانه فرش بیشتر باشد، فرش ریزبافت‌تر و از طرف دیگر فشرده‌تر و سخت‌تر می‌شود. برای اتاق کودکان بهتر است از فرش‌هایی با تراکم کمتر و نرمی بیشتر استفاده کنید. فرش‌هایی با نخ هیت‌ست به دلیل مجعدبودن نرم‌تر هستند و از انواع فرش که با نخ‌های هیت‌ست بافته شده باشند برای محل‌هایی مانند اتاق کودکان می‌توانید استفاده نمایید.

عامل دیگری که در نرمی یا سختی فرش موثر است، نوع الیاف آن است. برخی الیاف انعطاف‌پذیری بیشتری دارند و برخی سخت‌تر هستند. برای انتخاب بهینه می‌توانید از نمایندگان فروش قالی کاشان کمک بگیرید.


وزن فرش ماشینی

در شرایط مختلفی از جمله قصد صادرات و حمل نقل در شرایط خاص ممکن است وزن فرش ماشینی یکی از عوامل اثرگذار در انتخاب نهایی به شمار آید. برای مشاهده‌ی وزن فرش‌های تولید شده توسط قالی کاشان و همچنین عوامل اثرگذار در وزن فرش ماشینی اینجا کلیک کنید.


, , , , ,

مطالب مشابه

فرش 20 متری 700 و 1200 شانه

فرش ۲۰ متری ۷۰۰ و ۱۲۰۰ شانه

فرش بیست متری ۷۰۰ و ۱۲۰۰ شانه   فرش ۲۰...

فرش 1200 شانه دیجیتال

فرش ۱۲۰۰ شانه دیجیتال

فرش ۱۲۰۰ شانه دیجیتال برای اولین بار در ایران فرش...

فروش پاییزه فرش کاشان

پرسش های متداول

روش های ارسال فرش به مقصد مشتریان از طریق شرکت...