فرش ۱۴۰۰ شانه

فرش 1400 شانه

فرش ۱۴۰۰ شانه

فرش ۱۴۰۰ شانه ( فرش هزار و چهارصد شانه )، که بالاترین و شانه و تراکم فرش ماشینی را به خود اختصاص داده است، از نظر ریز بافتی معادل فرشهای ۹۵ رج دستبافت بوده و از این نظر، بی نظیر می باشد. ظرافت و تراکم بالای فرش ۱۴۰۰ شانه ، این گونه فرش را نیز در کنار فرش ۱۲۰۰ شانه به شیوه ای مناسب و عالی برای بافت فرش ها و نقش های بسیار ظریف و زیبا و به ویژه شیوه و وسیله ای مناسب برای تولید تابلو فرش مبدل ساخته است. مناظر و چهره ها و تصاویری که در بافت تابلو فرش به کار گرفته می شوند به دلیل ذات و ماهیت خود تابلو فرش، نیاز به ظرافت و دقت بیشتری نسبت به فرشهای معمولی دارد.

پیش بینی میشود در نمایشگاه دوتکس امسال، شرکت تولیدکننده دستگاه های فرش ماشینی از اولین نمونه تولید دستگاه بافت فرش ۱۴۰۰ شانه ( فرش هزار و چهارصد شانه ) پرده برداری کند.
قطعا تولیدکنندگان بزرگ و برندهای معتبر فرش ماشینی، برای عقب نماندن از بازار و دیگر رقبای خود در صنعت تولید فرش ماشینی، برای ورود دستگاه بافت فرش ۱۴۰۰ شانه ( فرش هزار و چهارصد شانه ) به بازار تولید، لحظه شماری میکنند.
فرش ۱۴۰۰ شانه نیز همچون فرش ۱۲۰۰ شانه جدیدترین نوع فرش ماشینی است که با آخرین تکنولوژی روز تولید شده و بالاترین تراکم فرش ماشینی را به خود اختصاص داده است. فرش ۱۲۰۰ شانه را معادل فرش ۸۰ رج دستباف تبریز دانسته اند.
فرش ۱۴۰۰ شانه و فرش ۱۲۰۰ شانه (فرش هزار و دویست شانه و فرش هزار و چهارصد شانه)
فرش ۱۴۰۰ شانه نیز همچون فرش ۱۲۰۰ شانه جدیدترین نوع فرش ماشینی است که با آخرین تلکنولوژی روز تولید شده و بالاترین تراکم فرش ماشینی را به خود اختصاص داده است. فرش ۱۲۰۰ شانه را معادل فرش ۸۰ رج دستباف تبریز دانسته اند.

فرش ۱۴۰۰ شانه معادل فرش ۹۰ رج دستباف ( فرش نود رج دستباف ) می باشد. کسانی که با فرش دستباف و فرش ماشینی آشنایی دارند به راحتی میتوانند حدس بزنند که کیفیت و ظرافت این فرش تا چه حد بالا است. کیفیت و ظرافت فرش ۱۴۰۰ شانه ( فرش هزار و چهارصد شانه ) به حدی بالا است که میتوان در آن کوچکترین و ریز ترین جزئیات تصلاویر و نقوش را به تصویر در آورد.
در بافت فرش ۱۴۰۰ شانه (فرش هزار و چهارصد شانه ) از بهترین و ظریف ترین و لطیف ترین الیاف استفاده می شود.

, , , ,

مطالب مشابه

فرش 24 متری

فرش ۲۴ متری

فرش ۲۴ متری – فرش ماشینی ۲۴ متری اندازه ۶...

یلدای شگفت انگیز

فرش دیجی کالا

فرش دیجی کالا دیجی کالا کاشان ، فرش کاشان با...

تابلو فرش

تابلو فرش

تابلو فرش تابلو فرش به فرش‌هایی گفته می‌شود که معمولاً...